W gminie Braniewo cały czas powstają nowe połączenia drogowe. Rozpoczęto m.in. kompleksową przebudowę drogi wojewódzkiej nr 504 na odcinku Braniewo – Pogrodzie, wykonano remont drogi na trasie Zgoda – Rusy, remont dróg w Brzeszczynach oraz w Rudłowie. Wszystkie te inwestycje sprzyjają rozbudowie gminy i czynią ją doskonale przygotowaną do kolejnych projektów.

Braniewo turystyką kwitnie
W Braniewie istnieją wielkie możliwości w zakresie inwestowania w turystykę. Gmina obejmuje swym zasięgiem szereg miejscowości, które są bardzo atrakcyjne pod względem wypoczynku czy aktywnego uprawiania sportu. W ostatnich latach zbudowano m.in. hotel Warmia, który stanowi centrum sportowo-rekreacyjne. Ponadto w gminie istnieje wiele ciekawych miejsc, w których można postawić budynki hotelowe czy obiekty z przeznaczeniem rekreacyjno-rozrywkowym.

Magazyny, produkcja, usługi
Gmina posiada wiele możliwości inwestowania w rozmaite dziedziny, począwszy od budowy obiektów o charakterze logistycznym, meblarskim, drzewnym, rolniczym, a skończywszy na stoczniowym. Swój kapitał ulokowały tu już takie podmioty, jak Polfrost Terminal Sp. z o.o., Chemikals Sp. z o.o. czy Zakłady Produkcyjne Drewmar. Ogromnym plusem tych terenów jest ich przygraniczne położenie – tuż przy Obwodzie Kaliningradzkim.

Zródło: profesjonalny copywriting, fot. pxhere / CC0))